blikk Videochat
logo
kidszone punkt
informasyon bölgesi forum galeri sitemap

başlangıç geri devam sona bir alan yukarı

Free (1-10/12) Türkçe

HOBILERIM

Ucar Cansu

Çarşamba, 28. Ekim 2009

Konu:

Free

Benim hobilerim kitap okumak,danz etmek,yüzmek,calismak ve bilgisayar oynamak.Bazende  anneme ev islerinde yardimci olmaya calismak.Bir insanin hobilerinin   olmasi cok güzel bir durum.Cünkü hobiler sayesinde insanlar hem bos vakitlerini dolduruyorlar hemde güzel ve ögretici seyler kazaniyorlar.

HOBILERIM

Ucar Cansu

Çarşamba, 28. Ekim 2009

Konu:

Free

Hobilerim arasinda en cok sevdiklerim,kitap okumak,saz calmak, matematik ögrenmek,siir yazmak ve yüzmektir.Ayrica ara sira televizyon izlemeyi ve resim yapmayida cok seviyorum.Bence her insan kendisine hobiler edinmelidir.Cünkü böylelikle kendi isteklerine önem vererek hayatlarini yasarlar.

Sonbahar tatilim

Ucar Cansu

Perşembe, 22. Ekim 2009

Konu:

Free

Bu tatilde hep evdeydim ve birbirinden farkli oyunlar oynadim.

Oyunlarin ismi nintendo ds ve poker.Ama ben en cok nintendo ds oyununu seviyorum ve oynuyorum.Tatilde Minden den akrabalirimiz geldi  ve onlarin 8 yasinda kizi vardi ve kizininda nintende ds oyunu vardi ve bizde  birlikte oynadik.Sonra kuzenlerim  de geldi ve onlarda bize oyunda eslik ettiler.

Oyunun  disinda iki tane kitap okudum.Diger tatil günlerinde de  maglesef fazla seyler yapmadim.

Sonbahar tatilim

Cigdemir Hacer

Cigdemir Hacer

Perşembe, 22. Ekim 2009

Konu:

Free

Sonbahar tatilim iki haftaydi.Ben bu tatilde ailemle birlikte Hollanda ya gittim.Orasi cok hosuma gitti cünkü vapura bindim.Sonra akrabamiza gittik ve orda  iki gün kaldik.Hollanda´ da  alis verise gittik.Sonra Almanya ´ya döndük.Babannemler Türkiyeden döndüler ve  onlar karsilamaya gittik.Hava alaninda 2 saat bekledik ve ben ucusa hazirlanan ucaklari gördüm.Hayatimda ilk defa o gün cok büyük bir ucak gördüm ve cok hosuma gitti.Sonra büyük ailemle eve geldik ve yorgun oldugum icin hemen yattim.Diger tatil günlerimi ailemle birlikte evde gecirdik.

Kardeslik

Cigdemir Hacer

Cigdemir Hacer

Perşembe, 1. Ekim 2009

Konu:

Free

Ayni anne ve babadan dogan  veya ortak  degerlere sahip  olan kimseler kardestirler.Kardeslik cok önemlidir.Cünkü kardesler birbirlerine karsi hep sorumludur ve bu sorumluluk sayesinde sevgi bagi olusturarak birbirlerine karsi  her zor durumda destek olurlar.

Kardeslik icerisine birde  ayni düsünce ve ortak görüslere sahip  olan insanlar girer. Bu insanlar biyolojik olarak kardes  olmasalar dahi bunu bir fark olarak görmezler.Böylelikle dünyada kardes olarak yasamanin önemini ortaya koyarlar.

Kavganin olmadigi,sevgi ve saygidan olusan bir dünyada kardesce yasamayi diliyorum.

Arkadaslik

Ucar Cansu

Perşembe, 1. Ekim 2009

Konu:

Free

Arkadaslik en az iki kisinin birbiriyle  kurmus oldugu bir iletisim bagidir.Arkadaslik bütün insanlar icin büyük bir önem tasir.Cünkü insanlar sevinclerini ve üzüntülerini paylasmak icin herzaman birbirlerine ihtiyac duyarlar ve destek olurlar.Böylelikle arkadaslik duygususunu gelistirirler.Ama iyi arkadasliklar kurabilmek icin herzaman insanlar birbirlerine saygi ve sevgiyle yaklasmalidirlar.

Arkadaslik cok güzel bir

duygudur ve bu duyguya

önem vermeliyiz.

SONBAHAR

Ucar Cansu

Perşembe, 24. Eylül 2009

Konu:

Free
  Sonbahar, dört mevsimden biridir  ve Eylül, Ekim ve kasim aylari ni kapsar. Sonbahar mevsimi gelince gündüzler kisalir, geceler uzar. Sonbahar mevsimiyle birlikte günes isinlarim dünyaya yatay olarak gelmeye baþlar ve havalar sogur. Sonbahar mevsiminde serin, yagmurlu ve rüzgarli günler cogalir.Aynizamanda sonbahar mevsimi agac yapraklarinin döküldügü bir mevsimdir.Bu  mevsimde havalarin biraz daha sogmasi nedeniyle ve gündzlerin kisalmasi nedeniyle cocuklar disarida artik uzun süre oynayamazlar ve bu yüzden hüzünlenirler.Ben sonbahar mevsimini sevmiyorum cünkü buayda yaz yavas yavas bitiyor.

SONBAHAR

Cigdemir Hacer

Cigdemir Hacer

Perşembe, 24. Eylül 2009

Konu:

Free

Sonbahar mevsimi Eylül, Ekim ve Kasim aylarini kapsar.Bu ayda havalar yavas yavas sogmaya baslar ve yagmurlu günler cogalir.Bu mevsimde  gündüzler  kisalir geceler uzar.Agaclar dan yapraklar dökülür.Ve cocuklarin  cogu daha cok yaz mevsimini sevdigi icin biraz hüzünlenirler.Fakat ben bu ayi seviyorum cünkü sicak havada kendimi iyi hissetmiyorum.

Bu ayla ilgili bir siir yazmak istiyorum.

SONBAHAR

Kirlar sararmis solmus

Yerler gazelle dolmus

Ne tez sonbahar olmus

Nesesi yok bir yerin

Kuslar gurbet yolunda

Cocuklar okulunda

Bulutlarin kolunda

Rüzgarlar serin serin

BIR HASTA ADAM

Ucar Cansu

Perşembe, 17. Eylül 2009

Konu:

Free

Bir varmis bir  yokmus kulaklari duymayan bir adam varmis ve bu adaminda hasta bir arkadais varmis.Günlerden bir bir gün adam hasta arkadasini ziyaret etmek istemis ve bir gün arkadasinin yattigi hastaneye onu ziyarete  gitmis.Arkadasina nasil oldugunu sormus oda oda cok kötüyüm diye cevap vermis.Adamda sagir oldugu icin arkadasinin cok iyi

oldugunu zanettmis.Sonra ikinci sorusunu sormus ve demiski sana güzel yemekler getiriyorlarmi? Adamda hayir yemekler cok kötü hic birini sevmiyorum demis ve hasta adamin arkadasi cok iyi yemekler getirdigini zannetmis sonra ücünnü olarakta bir doktorun onu düzenli olaraka ziyarete gidip gitmedigini sormus. Adamda hayir doktor degil azrail canimi almaya geliyor demis.Adam sagir oldugu icin ve verilen bütün cevaplari olumlu karsiladigi icin, hasta olan adamda arkadasinin kendisina ark niyetli  davrandigi ve ölmesini istedigini düsünüp,kulaklari duymayan arkadasini odadan kovmus.

BIR HASTA ADAM

Ucar Cansu

Perşembe, 17. Eylül 2009

Konu:

Free

Bir varmis bir  yokmus kulaklari duymayan bir adam varmis ve bu adaminda hasta bir arkadais varmis.Günlerden bir bir gün adam hasta arkadasini ziyaret etmek istemis ve bir gün arkadasinin yattigi hastaneye onu ziyarete  gitmis.Arkadasina nasil oldugunu sormus oda oda cok kötüyüm diye cevap vermis.Adamda sagir oldugu icin arkadasinin cok iyi

oldugunu zanettmis.Sonra ikinci sorusunu sormus ve demiski sana güzel yemekler getiriyorlarmi? Adamda hayir yemekler cok kötü hic birini sevmiyorum demis ve hasta adamin arkadasi cok iyi yemekler getirdigini zannetmis sonra ücünnü olarakta bir doktorun onu düzenli olaraka ziyarete gidip gitmedigini sormus. Adamda hayir doktor degil azrail canimi almaya geliyor demis.Adam sagir oldugu icin ve verilen bütün cevaplari olumlu karsiladigi icin, hasta olan adamda arkadasinin kendisina ark niyetli  davrandigi ve ölmesini istedigini düsünüp,kulaklari duymayan arkadasini odadan kovmus.

sayfa başlangıcına

punkt
sayfa alanını kapatın

kullanıcı