blikk Videochat
logo
kidszone punkt
információ fórum galeria térkép

kezdet vissza tovább végére egyet felfelé
 

Szövegvarázs (11-11/11) Magyar

 
 

A nagy kaland

 

Krisztina Frank

Krisztina Frank

2009. Jan 14. szerda

Legutóbb megváltoztatott:
2009. Jan 28. szerda

 

                                         

 Egy hideg téli napon elmentem egyedül sétálni. Ahogy mentem a ropogó hóban , a lábam lenyomatot hagyott. Az egyik bokorból zörgést hallottam. Nagyon megijedtem és lehuppantam a hóba. - Ki van ott?- kérdeztem ijedten. Előugrott egy farkas!Vagyis nem egy farkas, hanem egy farkaskölyök. Még nagyon kicsi volt ,láttam rajta, hogy fél és didereg. Nagyon megsajnáltam ,ezért hazavittem.  Anya és apa is nagyon szeretik az állatokat, azonban még nem volt semmilyen háziállatunk, ezért megengedték, hogy megtartsam. Kitaláltam egy jó nevet a farkaskölyöknek, Besszinek hívjuk . Nagyon boldog voltam a kis állattal,  minden nap kimentünk sétálni.Közeledett a Karácsony.  Jó sok ajándékot kértem nekem és Besszinek is.Egyik nap elmentem sétálni a Dunához,  nagyon hideg volt. Ennek a folyónak erős a sodrása, gyorsan folyik, de a hideg idő győzött, ez is befagyott. Rámentünk a jegére, ami nem volt egységes, alattam megnyílt, én a vízbe estem. -         Segítsééég!- kiáltottam rémültem.-         Segítsééég!- kiáltottam még egyszer, de senki nem válaszolt. Nagyon hideg volt a víz. Már kezdtem én is és Besszi is megdermedni, de egyszer csak megjelent egy ősz hajú bácsi , akinek nagyon különös szarvasai voltak. Majd mondta:- Ho-ho-ho-ho!- Mikulás?- kérdeztem már megfagyottan.- Ho-ho-ho-ho igeeen!Ekkor kiemelt a szarvasai segítségével a folyóból. Már elaludtam ,és mikor felébredtem, ott állt előttem sok-sok kis manó, rénszarvasok és a Mikulás.- Hol vagyok?- kérdeztem.- Hát az Északi-sarkon, hol máshol?- Mondta a Télapó.- Az Északi-sarkon, de hát mit keresek itt?- Hát.... te akartál belefulladni a folyóba, nem?- kérdezte mókásan.- Én... a folyóba... belefulladni....? De, én nem akartam belefulladni , csak véletlenül beleestem. Besszi…Folytatni akartam a mondatot, de nem tudtam.-         Hol van Besszi?-         Nyugodj meg jó helyen van! Gyere! Oda vezetnek a manók.Nem tudtam szóhoz jutni, csak követtem a manókat. Egy furcsa , marcipánból készült házba mentünk. Ahogy beléptem, ott volt Besszi, aki a többi manóval játszott. Amikor meglátott, odaszaladt hozzám ,a nyakamba ugrott és elterített. De, hát hogyan tudott elteríteni egy kis farkas?Nem jöttem rá.- Köszönöm szépen!- mondtam hálásan.- Ma hányadika van?- Ho-ho-ho-ho , ma? Hát nem tudod?- Nem, miért hányadika van?- Hahaha!Hohoho!Ma 24-e, karácsony napja!- mondta nevetve.Nem tudtam magamhoz térni!- Ma tényleg karácsony van?Haza kell mennünk, hisz ma kapjuk meg az ajándékokat, hogyan jutunk vissza?- Nem kell visszasétálnotok, sokáig tartana az út. Hisz itt van a varázsszánkóm! Úgyis szét kell osztani az ajándékokat! Legalább lesz több segítségem. Tartsatok velünk.- Jó , természetes, hogy segítünk Mikulás, de akkor hazajutunk?
- Hát persze! De előbb a munka, aztán a kacagás.
- Hát akkor induljunk!- mondtam izgatottan.- Indulás, be a szánkóba! Gyerünk!Besszi már bent is volt.Amikor már elfoglaltuk helyünket, elindult a szánkó, de nem a földön, hanem a levegőben.Nagyon izgalmas volt. Minden háznál megálltunk, bementünk és letettünk egy pár csomagot. Az út felénél Besszi elaludt a kezemben, ezért mindenhova be kellet vinnem.Az egyik házban, ahogy beléptünk ,egy macska feküdt a nappaliban a tűz mellett. Tudtam, hogy Besszi nem szereti a macskákat és ugat rájuk. Próbáltam lassan és halkan menni, hogy ne legyen semmi gond.. Sikerült.Kimentünk a szánhoz és észrevettük, hogy elfogyott az ajándékkupac!- Minden házba tettünk?- kérdeztem a Mikulástól.- Igen , senkit sem hagytunk ki!- mondta lelkesen a Mikulás.- Na most már későre jár, hazaviszlek benneteket.-Ó, pedig olyan jó volt!- mondtam szomorúan.- Nem baj, majd jövő évben is gyere el a folyóhoz és elmegyünk kiosztani az ajándékokat.-  Jó - mondtam pityeregve.- Ne sírj!- vigasztalt meghatódottan.Az úton már elaludtam.Amikor felébredtem otthon voltam. Karácsony éjjel. -         Éljen, karácsony van és itthon vagyok!Besszi is ugatott bolondosan. Ez az éjszaka nagyon jó volt! Remélem jövő évben is ott lesz a Mikulás. Én biztosan!Ha te is akarsz velem jönni , akkor szólj!

Így telt el egy gyönyörű karácsony!

 

 

Írta: Tóth Zsófia 5.a osztályos tanuló       
 
a lap tetejére
 
punkt
oldalablak zárása

Bejelentkezés