blikk Videochat
logo
kidszone punkt
információ fórum galeria térkép

kezdet vissza tovább végére egyet felfelé
 

A ménes karácsonya (7/11)

 

Krisztina Frank

Krisztina Frank

2009. Jan 14. szerda

Nyelv: Magyar

Téma:

Szövegvarázs
 

                         

Az ikerpár Dóra és Dorottya nagyon szerettek lovagolni. Volt mindegyiküknek egy kedvenc lova, Dórának Villám Dorottyának pedig Szélvész. Ők is testvérek voltak és mindig együtt játszottak. De az egész ménest is szerették. Miután beköszöntött a tél és a hó is lehullott Dórának korszakalkotóan remek ötlete támadt ami az volt, hogy díszítenek a lovaknak egy karácsonyfát és ajándékokat vesznek illetve készítenek nekik és így ünneplik meg a karácsonyt a lovardában. Szaladt Dorottyához, hogy elújságolja neki a hírt azaz az ötletét. Mikor elmondta a lány lefagyott néhány percig majd a szokásos mondatával tért vissza a régi kerékvágásba, ami az volt „Annyira büszke vagyok, hogy a testvéred lehetek!” Dóra azonnal nekifogott a karácsonyfa felöltöztetésének majd Dorottya is az ajándék szaporításának . A lányok úgy két óra múlva már felöltözve karácsonyfával és az ajándékokkal a kezükbe az ajtó előtt álltak. Mikor a lovakhoz értek felállították a fát, alá pedig elhelyezték  az ajándékokat . A lovak a fáról leették az almákat és a répákat az ajándékoknak pedig „nagyon örültek”. Dóra és Dorottya boldogok voltak, hogy ilyen jól sikerült az ünnep, majd a jóllakott lovakat lecsutakolták és az ikrek egy jót lovagoltak Villámmal és Szélvésszel. Hát így tették emlékezetessé a ménes karácsonyát! Írta Mikli Dorina
 

1 Hozzászólás

1 a hozzászólás -től Pasztor Eszter

2009.05.27. 13:59

Nekem azért is tetszett ez a fogalmazás, mert én is imádom a lovakat! Rajzolni is szoktam őket. A magyar lovak híresek az egész világon

Simon NIki
 
 

Megjegyzésed

Captcha
a lap tetejére
 
punkt
oldalablak zárása

Bejelentkezés